Voor aanvang van deze reis krijgt elke deelnemer een tikkie ter waarde van 800 euro voor de excursiepot. Dit is een geschat bedrag voor de 20 excursies die we gezamenlijk gaan ondernemen. Je bepaalt zelf echter waar je aan deelneemt. De reisleider zal per excursie uitleggen wat een excursie inhoudt en welk bedrag daarvoor gereserveerd is in de excursiepot. Dit zodat je achteraf niet voor onaangename verrassingen komt te staan. We kunnen echter niet 100% garanderen dat dit bedrag voldoende is voor alle excursies die we van plan zijn te gaan ondernemen. Daarvoor zijn er in Argentinie namelijk te veel onzekerheden.
De extreem hoge inflatie en de vele prijscorrecties maken dit helaas onmogelijk. Reisleider Theo houdt een lijst bij van wie waaraan deelneemt. Op het einde van de reis wordt dan de eindbalans opgemaakt. Wie niet overal aan heeft deelgenomen krijgt een deel van zijn geld terug, de anderen krijgen een eventuele naheffing van de duurdere excursies die de begroting overtreffen.
Besef dat in Argentinie vrijwel niets gratis ondernomen kan worden, voor elk natuurgebied bijvoorbeeld dien je flink in de buidel te tasten. Zelfs als je alleen maar wilt wandelen en vervoer nodig hebt om daar te komen ben je al snel 100 euro per persoon kwijt.
Let op: voor de keuze van de gezamenlijke excursies hebben we voornamelijk gekozen voor de 'goedkopere' excursies van 100 tot 150 euro per persoon. Het zuiden van Argentinie heeft namelijk schrikbarend dure excursies, maar bij Grensloos Genieten vinden we het niet verantwoord om deze op te nemen in het excursie-pakket. Denk daarbij aan bedragen van excursies tussen de 300 en 600 euro. Per persoon! Wie een wat minder ruim budget heeft, gids Jules en reisleider Theo geven ter plekke altijd nog ideeën en opties voor gratis wandelingen of goedkopere excursies.
1: Wandeling & metro Recoletta & San Telmo (Buenos Aires)
2: Wandeling Avenida 9 de Julio & Plaza de Mayo (Buenos Aires)
3: Wandeling centrum (Ushuaia)
4: Wandeling & busrit & entree Laguna Esmeralda (Ushuaia)
5: Boottocht Beagle Kanaal (Ushuaia)
6: Wandeling Puerto Natales
7: Dagtocht minibus & entree Nationaal Park Torres del Paine (Puerto Natales)
8: Halve dagtocht grot Cueva del Milodón & wandeling (Puerto Natales)
9: Bustocht Perito Moreno gletsjer & entree & wandeling (geen boottocht, El Calafate)
10: Gletsjermuseum Glaciarum (El Calafate)
11: Wandeling El CAlafate
12: Wandeling Bariloche
13: Halve dag excursie buitenzijde Lago Nahuel Huapi (Bariloche)
14: Halve dagtocht over Nahuel Huapi meer (Bariloche)
15: Cerro de Los Siete Colores (Heuvel van de zeven kleuren, Purmamarca)
16: Zoutvlakte Salinas Grandes entree & excursie
17: Wijnproeverij Cafayate
18: Iguazu Argentijnse zijde + bus + entree
19: Iguazu Braziliaanse zijde + bus + entree
20: Halve dag Fietstour (Buenos Aires)
Wie niet deelneemt aan een of meerdere excursies, krijgt aan het eind van de reis dit ontbrekende bedrag terug betaald via de bankrekening,. Wie echter aan duurdere excursies heeft deelgenomen, krijgt een naheffing voor het betreffende bedrag.